EvropëEvropë.PortalSvet.Slajder

BE-ja me sanksione për funksionarë rusë për shkak të një sulmi hakerik në Bundestag

Bashkimi Evropian ka vendosur sanksione ndaj kreut të Shërbimit të inteligjencës ushtarake ruse (GRU), Igor Kostjukov dhe disa shtetasve të tjerë rusë të akuzuar për sulme hakerike ndaj parlamentit gjerman në vitin 2015, në të cilin u vodhën postat elektronike të kancelares Angela Merkel.

Back to top button
Close
Close