EvropëEvropë.PortalSvet.Slajder

BE-ja e ka përshëndetur vendimin e Bajdenit që ta kthejë SHBA-në në Marrëveshjen e Parisit

BE-ja e ka përshëndetur vendimin e presidentit të sapozgjedhur Xhozef Bajden që t'i kthejë Shtetet e Bashkuara të Amerikës në Marrëveshjen e Parisit dhe që sot i ka paralajmëruar kontaktet e para me administratën amerikane për luftë të përbashkët për mbrojtje të klimës.

Back to top button
Close
Close