EvropëEvropë.PortalSvet.Slajder

BE-ja dakordoi furnizim potencial të 1,8 miliardë dozave të vaksinave nga “Fajzer-Biontek”

Bashkimi Evropian ka nënshkruar marrëveshje të madhe për furnizimin e mundshëm të 1.8 miliardë dozave të vaksinave anti-antidot nga Fajze/Biontek deri në vitin 2023, e cila ka forcuar mbështetjen e saj për kompanitë dhe teknologjinë e tyre të re.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close