EvropëEvropë.PortalSvet.Slajder

BE: Bisedat bërthamore iraniane vazhdojnë javën e ardhshme

Përfaqësuesit zyrtar nga Irani, Krina, Rusia, Franca, Gjermania dhe Britania e Madhe javën e ardhshme do t'i vazhdojnë  bisedat për  kthimin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës  në marrëveshjen bërthamore me Iranin nga viti 2015, pas "këmbimit konstruktiv" të mendimeve këtë javë, njoftoi sot Bashkimi Evropian.

Back to top button
Close
Close