Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Баварските конзервативци од ЦСУ бележат раст на членството по изборот на Лашет за кандидат за канцелар

Баварската Христијанско-социјална унија (ЦСУ), сестринската партија на демохристијаните од ЦДУ на канцеларката Ангела Меркел, забележа скок на членството откако пред три дена Армин Лашет, лидерот на ЦДУ, беше избран за заеднички кадидат за канцелар на коалицијата ЦДУ-ЦСУ, јави ДПА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close