Svet.SlajderДописници СветСветСвет.Портал

Баузер: Во Вашинтон може да се прават свадби, но без танцување

Градоначалничката на главниот град на САД, Мјуриел Баузер, во интервју за телевизијата Си-ен-ен го одбрани своето решение да забрани танцување на свадбите, подвлекувајќи ги успесите постигнати од градот во борбата со пандемијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close