0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталДописници СветПолитика

Бaузер: Историската борба за самоопределување на Македонија е слична со борбата за државност на Вашингтон

Градоначалничката на Вашингтон, Мјуриел Бaузер, и годинава заедно со Македонците кои живеат и работат во САД, го одбележува празникот Илинден. Формално, празникот лани беше прогласен како Ден на македонско-американската традиција кој редовно се одбележува на 2 август.

Back to top button
Close
Close