Општински вестиСкопје

Батинци и Љубош попладнево без вода

Населбите Батинци и Љубош поппаднево ќе немаат вода поради дефект на водоводната мрежа.

Скопје, 27 јуни 2020 (МИА) – Населбите Батинци и Љубош поппаднево ќе немаат вода поради дефект на водоводната мрежа.

ЈП Водовод и канализација информира дека има дефект на цевка Ф200 мм кај гробиштата во Батиници. Прекинот во водоснабдувањето ќе трае до поправка на дефектот.са/

 

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close