0_Web_AktualeKorrespondentë BotëMKD-ALPolitikë

Bashkëpunimi energjetik në fokusin e bisedimeve të Bytyqit dhe Frankojanisit

- Lidhja energjetike e Maqedonisë së Veriut dhe Greqisë, si dhe bashkëpunimi energjetik mes të dyja vendeve ishin temat për të cilat sit, përmes videokonferencës, kanë biseduar zëvendëskryetari i Qeverisë përgjegjës për Çështje Ekonomike, Koordinim me Dikasteret Ekonomike dhe Investime, Fatmir Bytyqi dhe zëvendësshefit të Diplomacisë greke, Kostas Franojanis, informon korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Back to top button
Close
Close