БалканДописници Свет

Баша за средбата Заев-Рама-Вучиќ: Тие не произведуваат ништо друго освен фотографии, итно да се направи меѓусебно признавање Косово-Србија

Лидерот на најголемата албанска опозициска сила, Демократската партија (ПД),  Љуљзим Баша реагираше во врска со средбата во Скопје на македонскиот премиер Зоран Заев, неговиот албански колега Еди Рама и српскиот претседател Александар Вучиќ, јави дописничката на МИА од Тирана.

Back to top button
Close
Close