БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Баша: Секој трет албански граѓанин не може да ја обезбеди неопходната храна за да преживее

Лидерот на најголемата албанска опозициска политичка сила, Демократската партија, Љуљзим Баша, изјави дека секој трет албански граѓанин не може да ја обезбеди потребната количина на храна.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close