БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Баша: Секој трет албански граѓанин не може да ја обезбеди неопходната храна за да преживее

Лидерот на најголемата албанска опозициска политичка сила, Демократската партија, Љуљзим Баша, изјави дека секој трет албански граѓанин не може да ја обезбеди потребната количина на храна.

Back to top button
Close
Close