БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Баша: Рама е непријател на Албанците и заложник на мафијата

Лидерот на најголемата албанска опозициска сила, Демократската партија, Љуљзим Баша, го нарече премиерот Еди Рама непријател на Албанците.

Back to top button
Close
Close