БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Баша: Не дозволив соработка со банди на изборите, тоа е моја единствена одговорност

Лидерот на албанската Демократска партија, Љуљзим Баша, по зачестените барања на дел од членовите за негова оставка, по поразот на парламентарните избори, на денешната седница на партиското Претседателство изјави дека негова единствена вина е што не дозволил соработка со банди.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close