БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Баша ќе ја предоводи листата на пратеници за ИЕ Тирана

Лидерот на најголемата албанска опозициска сила, Демократската партија, Љуљзим Баша гостувајќи во емисија на Њуз 24 соопшти дека на парламенетарните избори, на 25 април, ќе ја предводи кандидатската листа за Тирана.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close