0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Бартомеу конечно поднесе оставка

Шефот на каталонскиот клуб долго време одбиваше да поднесе оставка, но денес тоа го стори заедно со другите директори на клубот.

Барселона, 27 октомври 2020 (МИА) – Претседателот на Барселона, Хосеп Марија Бартомеу ја напушти функцијата, објавија шпанските медиуми.

Шефот на каталонскиот клуб долго време одбиваше да поднесе оставка, но денес тоа го стори заедно со другите директори на клубот.

Одлуката е донесена по итен состанок на раководството. Доаѓа само еден ден по изјавата на Бартомеу дека не гледа добра причина за оставка.

Таг
Back to top button
Close
Close