0_Спорт.ПорталФудбал

Барселона славеше над Сосиедад

Барселона вчера го совлада Реал Сосиедад со 1:0 во натпревар од 27 коло во Примера. Победникотг на „Камп Ноу“ го реши Лионел Меси со гол од пенал, досуден по асистенција на ВАР технологијата, во 82. минута

Барселона, 7 март 2020 (МИА) – Барселона вчера го совлада Реал Сосиедад со 1:0 во натпревар од 27 коло во Примера. Победникотг на „Камп Ноу“ го реши Лионел Меси со гол од пенал, досуден по асистенција на ВАР технологијата, во 82. минута.

Каталонците се лидери на табелата со два повеќе во однос на Реал Мадрид кој утре ќе му гостува на Бетис.

Примера, 27 коло, резултати

Барселона – Реал Сосиедад 1:0

Атлетико Мадрид – Севилја 2:2

Еибар – Мајорка 1:2

Табела: Барселона 58, Реал Мадрид 56 (-1), Севилја 47, Хетафе 45 (-1), Атлетико Мадрид 45, Реал Сосиедад 43 (-1), итн. сѓд/ми/

Таг
Back to top button
Close
Close