0_Спорт.ПорталФудбал

Барселона нема да добие дополнителни средства за трансфери

Раководството на Барселона нема да одвои дополнителни средства за буџетот за трансфери во идниот преоден рок.

Барселона, 5 јуни 2020 (МИА) – Раководството на Барселона нема да одвои дополнителни средства за буџетот за трансфери во идниот преоден рок.

Според „ЕСПН“ финансиската криза предизвикана од пандемијата на коронавирус тешко ги погоди Каталонците.

Забележано е дека клубот очекува да го зајакне тимот со размена на фудбалери со други клубови или надополнување на буџетот со продажба на свои играчи. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close