0_Спорт.ПорталФудбал

Барселона не се согласува со условите во договорот на Тер Штеген

Барселона продолжува со преговорите со голманот Марк-Андре тер Штеген за потпишување нов договор, пренесува „Ел Мундо Депортиво“. Но, засега страните не можат да се договорат за висината на платата на голманот.

Барселона, 5 август 2020 (МИА) – Барселона продолжува со преговорите со голманот Марк-Андре тер Штеген за потпишување нов договор, пренесува „Ел Мундо Депортиво“.
Но, засега страните не можат да се договорат за висината на платата на голманот.

Тер Штеген очекува да остане во Барселона. Пред тоа, фудбалерот и клубот се согласија дека новиот договор ќе трае пет години.

Во последната сезона од шпанската Ла Лига, голманот одигра 36 натпревари, притоа постигнувајќи 36 гола во нив. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close