0_Спорт.ПорталСпорт.Слајдер

Барселона и Нејмар се договорија, завршија сите судски спорови

Двете страни водеа судски спор околу договорот што Нејмар го имаше со Барселона, а шпанските медиуми пренесоа дека клубот барал отштетата од Бразилецот во износ од 16 милиони евра, додека фудбалерот барал да му бидат исплатени околу 50 милиони евра.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close