0_Web_Актуелно0_Спорт.ПорталSport.SlajderСпортФудбал

Барселона ќе го тужи „Ел Мундо“ поради детали од договорот со Меси 

Шпанскиот прволигаш Барселона попладнево официјално соопшти дека ќе започне судска постапка против „Ел Мундо“, откако весникот еднострано објави детали од договорот вреден 555 милиони евра меѓу каталонскиот клуб и капитенот Лионел Меси.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close