0_Спорт.ПорталФудбал

Барса се обиделе да го вратат Иниеста во јануари

Иниеста, која сега има 35 години, го напушти својотматичен тим летото 2018 година, откако одигра скоро 700 натпревари на сите турнири, освојувајќи девет титули, шест пехари и четири трофеи во Лигата на шампионите. Тој исто така има 131 натпревар за Шпанија, два европски и еден Светски куп.

Барселона, 9 февруари 2020 (МИА) – Раководството на Барселона се обидело да ја врати легендата на тимот, Андрес Иниеста од Висел Коби преку зимскиот преоден рок, тврди локалниот весник „Спорт“. Каталонците стапиле во контакт со шефовите на јапонскиот тим и го побарале играч од средниот ред, но добиле цврсто одбивање.

Иниеста, која сега има 35 години, го напушти својотматичен тим летото 2018 година, откако одигра скоро 700 натпревари на сите турнири, освојувајќи девет титули, шест пехари и четири трофеи во Лигата на шампионите. Тој исто така има 131 натпревар за Шпанија, два европски и еден Светски куп.

Иниеста има намера да влезе во тренерската професија, откако ќе му истече договорот со Висел Коби следната година.

Пред некој ден, тој го освои Јапонскиот Супер куп.

Таг
Back to top button
Close
Close