Svet.SlajderСветСвет.Портал

Баросо е новиот претседател на клучната коалиција против коронавирусот

Поранешниот претседател на Европската комисија Жозе Мануел Баросо е назначен за претседател на Сојузот Гави, кој го надгледува системот за глобален пристап до вакцината против коронавирусот под покровителство на Обединетите нации.

Back to top button
Close
Close