Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Барние бара ЕУ да се воздржи од продлабочување на спорот со Лондон

Главниот преговарач на ЕУ за брегзит Мишел Барние го повика Брисел да се воздржи од продлабочување на спорот со Велика Британија поради недостаток на вакцини во Европа, објави „Тајмс“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close