БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Барањето за национална ТВ-фреквенција како изборен услов – камен на сопнување и за власта и за опозицијата

Еден ден по отпочнувањето на дијалогот на дел од опозицијата со власта со посредство на европратениците за изборните услови во Србија, во кои едно од барањата е доделување бесплатна национална фреквенција што постои, на телевизија која професионално ќе ја врши својата работа, стана камен на сопнување и за власта и за опозицијата, јави дописникот на МИА од Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close