0_Магазин.ПорталСемејство

Барањата за венчавки во Вухан зголемени за 300 отсто

Жителите на Вухан, кинескиот град откаде што почна ширењето на новиот коронавирус, полека се враќаат во нормала... А, паровите чиишто врски го преживеаја сѐ ова, сѐ почесто решаваат да прослават со брак.

Вухан, 9 април 2020 (МИА) – Жителите на Вухан, кинескиот град откаде што почна ширењето на новиот коронавирус, полека се враќаат во нормала… А, паровите чиишто врски го преживеаја сѐ ова, сѐ почесто решаваат да прослават со – брак.

Според официјални бројки, барањата за венчавки се зголемиле за 300 отсто последниов период.

Властите на Вухан официјално ја отворија службата за венчавки минатиот петок. Сепак, по долгото време на изолација, се претпоставува дека и бројот на разводот би можел да се зголеми.  си/

Таг
Back to top button
Close
Close