Дописници СветСвет

Бар и Меконел ја признаа победата на Бајден на изборите во САД

Државниот обвинител на САД, Вилијам Бар денеска изјави дека Министерството за правда не открило доволен број гласачки измами за резултатот од изборитe да биде променет, признавајќи ја со тоа директно победата на демократот Џо Бајден

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close