Svet.SlajderСвет

Банката „Морган Стенли“ забранува влез за невакцинирани лица

На вработените и клиентите на банката „Морган Стенли“, гигант од њујоршкиот Волстрит, ќе им биде забранет влез во канцелариите во Њујорк, доколку не бидат целосно вакцинирани против Ковид-19

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close