BiznesBiznes.PortalBiznis.SlajderBotëSvet.Slajder

Banka Botërore parashikon rënie ekonomike prej 5,2 për qind në Lindjen e Mesme dhe Afrikën e Veriut

Banka Botërore kumtoi se pandemia e koronavirusit dhe rënia e çmimeve të naftës po prekin të gjitha aspektet e ekonomisë në Lindjen e Mesme dhe Afrikë të Veriut dhe se në vitin 2020 rënie ekonomike prej 5,2 për qind pritet në këto rajone.

Back to top button
Close
Close