0_Спорт.ПорталСпорт.СлајдерФудбал

Балотели: Поразумно ќе беше да го одберам Јувентус, наместо Милан

Тој, исто така, ги сподели своите впечатоци од престојот во Интер и неговата работа со Жозе Мурињо.

Бреша, 29 април 2020 (МИА) – Италијанскиот напаѓач Марио Балотели призна дека во 2013 година бил близу трансфер во Јувентус. Тогаш го напушти Манчестер Сити, но рече дека го слушал неговото срце, а не неговиот ум.

– Тоа ќе беше разумна работа, но јас го следев срцето и го одбрав Милан. Адријано Галијани ме сакаше таму. По Сити, се упатив кон Јувентус, но потоа тој интервенираше. Во моментот кога слушнав дека Милан е заинтересиран за мене ништо друго не беше важно, вели Италијанецот.

Тој, исто така, ги сподели своите впечатоци од престојот во Интер и неговата работа со Жозе Мурињо.

– Да бидам искрен, го сакам Интер. Со Мурињо се разбиравме. Имавме неколку разговори, но секогаш се однесувавме кон едни со други со почит. Се сеќавам кога ја освоивме Лигата на шампионите. тој се качи во автобусот и јас скоро заспав на задните седишта, но тој ги прегрнуваше сите и плачеше, сите плачеа, вели Балотели.

Таг
Back to top button
Close
Close