0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Балкански форум на јавните обвинители во Софија: Притисокот врз независноста на јавните обвинителства е недозволен

Во Софија денеска се одржа Вториот работен форум на главните јавни обвинители на балканските држави на тема „Улогата на јавното обвинителство за воспоставување на владеење на правото“, на кој учествуваше и јавниот обвинител на Република Северна Македонија  Љубомир Јовески.

Back to top button
Close
Close