0_Web_Актуелно0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

„Балкан инсајт“: За обичните Бугари ставот на Софија кон Скопје претставува предизборен трик

Новата вербална војна меѓу балканските соседи Бугарија и Северна Македонија можеби влече корени во историјата, но аналитичарите и обичните Бугари сметаат дека тоа е изборен трик и првенствено е поттикната од дневнополитички интереси - настојувањата на бугарската владејачка коалиција да победи на претстојните избори, смета „Балкан инсајт“ во анализа за бугарско-македонскиот спор.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close