0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталЕкономијаМакедонија.СлајдерОпштество

Балкан Барометар 2021: Над половина од граѓаните би се вакцинирале, за членство во ЕУ се 62 отсто

Повеќе од половина од испитаниците на Западен Балкан, односно 56 проценти изразуваат желба да се вакцинираат, 42 проценти не изразуваат, покажува „Балкан Барометар 2021“ кој го спроведува Регионалниот центар за соработка.

Back to top button
Close
Close