КултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Балетска претстава „Сви марш на плес“ вечер во НОБ

Во салонот на Националната опера и балет вечер ќе се одржи балетската претстава „Сви марш на плес“, во рамки на 42. издание на манифестацијата „Скопско лето“, најави Дирекцијата за култура и уметност на Скопје.

Back to top button
Close
Close