БалканДописници Свет

Бала: Новиот претседател на државата ќе го избираме во соработка со новата опозиција во парламентот

Координаторот на парламентарната група и генерален секретар на владејачката Социјалистичка партија, Таулант Бала, изјави дека засега немаат име на кандидат за нов шеф на државата, доколку на 9 јуни биде разрешен актуелниот, Илир Мета.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close