ЕвропаСвет.Слајдер

Баку: Ерменските сили продолжуваат со провокациите

Министерството за одбрана на Азербејџан денеска соопшти дека ерменските вооружени сили продолжиле да провоцираат во регионот Калбаџар во пограничната област меѓу Ерменија и Азербејџан.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close