ЕвропаЕвропа.Портал

Баку: Ерменија ракетирала повеќе градови, убиени 24 цивили

Азербејџанското Министерство за одбрана соопшти денеска дека ерменските вооружени сили извршиле ракетни напади врз градот Хорадиз, населби во округот Ахџабади, градот Тертер и околни населби, како и територијата Горанбој и Гојгол.

Back to top button
Close
Close