СветСвет.Портал

Баку: Ерменија гранатира две области долж Нагорно Карабах

Азербејџанското Министерство за одбрана денеска соопшти денеска дека Ерменија ги гранатирала областите Татар и Агдам во близина на Нагорно Карабах.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close