0_Maqedoni.Portal0_Web_Aktuale0_Web_Përzgjedhja e redaktoritMakedonija.SlajderPolitikë

Bajdeni ka relacione personale me rajonin, presim angazhim më të fuqishëm të administratës së re të SHBA-së, thekson Pendarovski për MIA-n

- Administrata e re amerikane ndoshta do të jetë më e pranishme në Ballkanin Perëndimor. Ajo që është me rëndësi për ne është se ekipi të cilin e formon Xho Bajden është shumë më me përvojë sa i përket politikës ndërkombëtare dhe sa i përket rëndësisë së marrëdhënieve me partnerët evropianë, përfshirë edhe me shtetet e Ballkanit dhe me të vërtetë këtu presim angazhim shumë më të madh dhe interes drejtë Ballkanit Perëndimor, deklaroi në intervistën për MIA-n presidenti, Stevo Pendarovski.

Back to top button
Close
Close