BotëBotë.PortalSvet.Slajder

Bajden: SHBA asnjëherë nuk do ta pranojë aneksimin e Krimesë

Presidenti amerikan Xho Bajden sot ka deklaruar se SHBA “asnjëherë nuk do ta pranojë aneksimin rus të një pjese të Ukrainës para shtatë vitesh”.

Uashington, 26 shkurt 2021 (MIA) – Presidenti amerikan Xho Bajden sot ka deklaruar se SHBA “asnjëherë nuk do ta pranojë aneksimin rus të një pjese të Ukrainës para shtatë vitesh”.

“SHBA nuk e pranojnë dhe asnjëherë nuk do ta njohë aneksimin e gadishullit dhe ne do të qëndrojmë bashkë me Ukrainën kundër aktiviteteve agresive të Rusisë”, ka thënë Bajdeni në deklaratën me rastin e përvjetorit të invazionit rus në Krime. fab/

Back to top button
Close
Close