BotëBotë.PortalSvet.Slajder

Bajden kritikon Trampin për heshtjen për Lukashenkon

Kandidati presidencial demokrat, Xho Bajden e kritikoi presidentin aktual dhe kandidatin republikan Donald Tramp pasi nuk ka dhënë kurrfarë komenti për, siç tha shuarjen e protestave demokratike në Bjellorusi, për të cilat tha se i ka vendosur "diktatori" Aleksandar Lukashenko.

Back to top button
Close
Close