BotëBotë.PortalSvet.Slajder

Bajden e zgjeroi “listën e zezë” të kompanive kineze të cilat gjoja kanë bashkëpunuar me ushtrinë

Presidenti amerikan Xho Bajden i ka forcuar kufizimet ndaj kompanive kineze që dyshohet se janë të lidhura me ushtrinë kineze dhe nënshkroi një rezolutë që ndalon amerikanët të blejnë ose shesin letra me vlerë të 59 kompanive kineze nga 2 gushti.

Back to top button
Close
Close