Svet.SlajderДописници СветСветСвет.Портал

Бафало може да добие социјалистка за градоначалник

Индија Волтон може да стане првиот градононачалник-социјалист на голем американски град за повеќе од 60 години.  Кандидатката синоќа победи на прелиминарните избори за демократски градоначалник на Бафало, сојузна држава Њујорк. Таа извојува победа над актуелниот градоначалник кој ја вршел функцијата четврти мандат.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close