0_Sport,PortalFutbollSport.Slajder

Baerni nën kryesimin e Flikut, skuadra më efikase në TOP 5 ligat e Evropës

Baerni i Munihut e ka mundur Hofenhaimin me 4:3 në një të tetën e finales në Kupën e Gjermanisë dhe e ka ruajtur nivelin e efikasitetit. Bavarezët kanë pasur mesatare prej 3.4 gola në ndeshje, pasi në nëntor në vendin e trajnerit është ulur Hans Diter Flik

Munih, 6 shkurt 2020 (MIA) – Baerni i Munihut e ka mundur Hofenhaimin me 4:3 në një të tetën e finales në Kupën e Gjermanisë dhe e ka ruajtur nivelin e efikasitetit. Bavarezët kanë pasur mesatare prej 3.4 gola në ndeshje, pasi në nëntor në vendin e trajnerit është ulur Hans Diter Flik.

Kampioni gjerman e ka mesataren më të mirë në pesë ligat më të mira në Evropë (Gjermani, Francë, Angli, Itali dhe Spanjë) për këtë periudhë.

Me trajnerin 54 vjeçar, Baerni e ka luajtur ndeshjen e 14-të zyrtare me bilanc prej 48 gola të shënuar dhe 11 të pranuar. fab/

Таг

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close