0_Спорт.ПорталФудбал

Баерн со нов обид да се ослободи од Боатенг

Управата на клубот нема намера да го задржи играчот, обидувајќи се да се раздели со него во неколку трансфер пазари.

Минхен, 18 декември 2019 (МИА) – Дефанзивецот на Баерн Минхен, Жером Боатенг може да замине во јануари. Баварците се подготвени да го продадат 31-годишниот Германец, пренесува „Кикер“.

Управата на клубот нема намера да го задржи играчот, обидувајќи се да се раздели со него во неколку трансфер пазари.

Новиот агент на 31-годишниот Боатенг, Фали Рамадани се состана со директорот на Баерн, Хасан Салихамиџиќ, пред неколку недели, на разговори за иднината на играчот.

Оваа сезона дефанзивецот учествуваше на 14 натпревари на сите турнири. Тој игра за Баварците од 2011 година.

Таг
Back to top button
Close
Close