0_Спорт.ПорталФудбал

Баерн одново не успеа да се договори за продолжување на договорот со Алаба

Раководствотo на германскиот фудбалски шампион Баерн Минхен, повторно не успеа да се договори за продолжување на договорот со дефанзивецот Давид Алаба, објави новинарот на „Билд“, Кристијан Фолк.

Минхен, 28 октомври 2020 (МИА) – Раководствотo на германскиот фудбалски шампион Баерн Минхен, повторно не успеа да се договори за продолжување на договорот со дефанзивецот Давид Алаба, објави новинарот на „Билд“, Кристијан Фолк.

Според изворот, и третиот обид за преговори со 28-годишниот Австриец не успеал.

Актуелниот договор на Алаба со Баерн Минхен важи до крајот на сезоната 2020/21. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close