0_Спорт.ПорталФудбал

Баерн може да го купи Брозовиќ од Интер

Баерн Минхен покажува интерес за играчот за врска на Интер, Марсело Брозовиќ, објави „Спорт1“.

Минхен, 1 септември 2020 (МИА) – Баерн Минхен покажува интерес за играчот за врска на Интер, Марсело Брозовиќ, објави „Спорт1“.

Баварците веќе започна преговори за трансфер на 27-годишниот Хрват.

Баерн е во потрага по централен играч за врска, во случај Тијаго Алкантара замине во Ливерпул, а Хави Мартинез да замине во Реал Сосиедад.

Во сезоната 2019/20, Брозовиќ одигра 46 натпревари и постигна три гола на сите турнири. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close