FutbollRezultatet

Baern kundërshtar i Lajpcigut në finalen e kupës gjermane

Baern Munih e ka fituar Verderin në Bremen në gjysmëfinalen e dytë në Kupën e Gjermanisë me 3:2 dhe ka siguruar vend në finale.

Bremen, 25 prill 2019 (MIA) – Baern Munih e ka fituar Verderin në Bremen në gjysmëfinalen e dytë në Kupën e Gjermanisë me 3:2 dhe ka siguruar vend në finale.

Golashënues i dyfishtë për bavarezët ishte Robert Levandovski, një gol shënoi Tomas Myler.

Golat për nikoqirët i shënuan Milot Rashica dhe Juia Osako.

Kundërshtar i Baernit në ndeshjen për trofeun do të jetë Lajpcigu, i cili në gjysmëfinale ishte më i suksesshëm nga Hamburgeri. mb/

Таг
Back to top button
Close
Close