0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Баерн и Сити се договорија за Сане, тврди „Билд“

Надоместокот за трансфер ќе биде околу 50 милиони евра. Фудбалерот ќе потпише петгодишен договор.

Минхен, 30 јуни 2020 (МИА) – Крилниот напаѓач на Манчестер Сити, Лерој Сане веќе постигнал договор со Баерн (Минхен), пренесува „Билд“.

Надоместокот за трансфер ќе биде околу 50 милиони евра. Фудбалерот ќе потпише петгодишен договор.

Дваесет и четири-годишниот Германец претрпе тешка повреда во првиот натпревар од тековната сезона во Англија. Ова се случи на натпреварот за Суперкупот против Ливерпул.

Сане се појави на теренот во средбата со Барнли на 22 јуни.

Таг
Back to top button
Close
Close