0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Баерн го дава Алаба и 50 милиони фунти за Сане

Според весникот „Сан“, Баварците се подготвени да платат 50 милиони фунти во случај на размена.

Минхен, 27 март 2020 (МИА) – Германскиот хегемон Баерн Минхен му понуди на Манчестер Сити интересна размена за дополнителни трошоци: Давид Алаба за Лерој Сане.

Според весникот „Сан“, Баварците се подготвени да платат 50 милиони фунти во случај на размена.

Како што знаете, пред неколку дена австрискиот дефанзивец го ангажираше познатиот агент Пини Захави, кој е специјалист за трансфери. Договорот на Алаба со Баерн истекува следното лето. Договорот на Сане со „граѓаните“ е ист.

Алаба го разгледал предлогот, но потоа го отфрли. Неговата желба е да игра во Барселона, а резервна опција пред него е Реал Мадрид.

Таг
Back to top button
Close
Close