0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Баерн е мирен: Цената на Сане ќе падне

Крилниот напаѓач на Манчестер Сити влегува во последната година од неговиот договор со англискиот клуб и според списанието „Спорт Билд“ може да се земе за само 40 милиони евра.

Минхен, 9 мај 2020 (МИА) – Поранешниот претседател на Баерн Минхен и актуелен член на надзорниот одбор на клубот, Ули Хунес, ја прокоментира ситуацијата околу Лерој Сане.

Крилниот напаѓач на Манчестер Сити влегува во последната година од неговиот договор со англискиот клуб и според списанието „Спорт Билд“ може да се земе за само 40 милиони евра.

Сепак, „goal.com“ има сосема поинакво мислење и тврди дека „граѓаните“ сакаат да добијат многу посолидна сума за фудбалерот, кој го следат Барселона и Реал Мадрид.

– Секако, цената на Сане ќе биде сосема различна во споредба со пред една година. Тогаш тој имаше важечки договор со Манчестер Сити за уште две години и сè уште не ги скина лигаментите на коленото. Цените ќе паднат во текот на овој летен трансфер прозорец, и ова не се однесува само на Сане, вели Хенес во изјавата „goal.com“.

Таг
Back to top button
Close
Close